Moneyexpress veebilehe sirvimise jätkamisel nõustud meie kasutuskogemuse parandamiseks mõeldud küpsiste ja nende kasutamise tingimustega. Loe lähemalt.
SAIN ARU

Finantsettevõte ME Company

Finantsettevõte

Paysera EST

Euroopa Keskpank kaalub negatiivseid intresse?

Täna avaldatakse mitmeid makronäitajaid, mis võivad valuutaturgudele volatiilsust tuua. Lisaks on viimastele päevadele iseloomulikult tulekul ka keskpankadega seotud olulisi uudiseid. Euro sattus eile müügisurve alla peale kuuldusi, et Euroopa Keskpank (EKP) on kaalumas negatiivsete deposiidi intresside kasutuselevõttu. Hiljutine baasintressikärbe oli EKP sõnul ajendatud eelkõige süvenevast deflatsiooni ohust. Kuna aga baasintressidega on jõutud nulltaseme lähedale, tuleks edasiseks rahapoliitika lõdvendamiseks kasutada juba muid meetmeid. Tegemist ei ole küll ametliku infoga, kuid väidetavalt on EKP kaalumas keskpangas raha parkivatele finantsasutustele intressi langetamist…

Täna avaldatakse mitmeid makronäitajaid, mis võivad valuutaturgudele volatiilsust tuua. Lisaks on viimastele päevadele iseloomulikult tulekul ka keskpankadega seotud olulisi uudiseid.

Euro sattus eile müügisurve alla peale kuuldusi, et Euroopa Keskpank (EKP) on kaalumas negatiivsete deposiidi intresside kasutuselevõttu. Hiljutine baasintressikärbe oli EKP sõnul ajendatud eelkõige süvenevast deflatsiooni ohust. Kuna aga baasintressidega on jõutud nulltaseme lähedale, tuleks edasiseks rahapoliitika lõdvendamiseks kasutada juba muid meetmeid.

Tegemist ei ole küll ametliku infoga, kuid väidetavalt on EKP kaalumas keskpangas raha parkivatele finantsasutustele intressi langetamist -0,1%-ni. Seni siiski meetme suhtes konsensust veel ei olevat. Turgude reaktsioon peegeldab suurenenud tõenäosust, et EKP võib majanduse elavdamiseks negatiivset intressi rakendada. Kui antud meede tõepoolest käiku läheks, saaks euro edasiseks nõrgenemiseks täiendava argumendi.

Täna on Euroopas tähelepanu all PMI indeksid. Konsensus ootab nii euroala, Prantsusmaa kui Saksamaa PMI indeksite kosumist. Juhul kui indeksid siiski ootusi ei täida, on eurol tõenäosus veelgi nõrgeneda. EKP teemade poolelt võib uusi uudiseid tuua Saksamaa Bundesbanki juhi ning EKP nõukogu liikme Jens Wiedmani kõne, mis algab kell 18:00.

Dollar suutis eile enamike olulisemate valuutade suhtes tugevneda. Liikumisi toetasid kuu algul peetud Föderaalreservi (FED) istungi materjalide avaldamine. FED-i diskussioonide kohaselt kaalutakse võlakirjade ostuprogrammi (QE) vähendamisega algust teha lähimate kuude jooksul. FED-i retoorikas puudus ka seekord kindel ajahorisont pigem oli toon tingimuslik. Seetõttu oli dollari vahetu reaktsioon FED-i uudistele siiski mõõdukas.

Eile öösel FED-i juhi Bernanke poolt peetud kõne oli tavapäraselt ettevaatlik. Mõistagi on selle taga mure, et lõdva rahapoliitika koomale tõmbamine võib kaasa tuua liialt kiire intresside tõusu. Dollar on jätkuvalt väga tundlik FED-iga seotud kommentaaride suhtes. Täna võivad volatiilsust tuua kell 15:30 avaldatavad tootjahinnaindeks ja töötu abiraha taotlejate raport, kell 16:30 avaldatav tööstuse PMI indeks ning kell 17:00 Philadelphia tööstusindeks.

Austraalia dollar (AUD) oli eile müügisurve all. Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) kommentaari kohaselt on AUD kuni 10% ülehinnatud. IMF-i hinnangul peaks Austraalia keskpank (RBA) jätkama lõtva rahapoliitikat, et toetada kaevandusbuumi vaibumise tõttu aeglustuvat majanduskasvu. Täna kell 11:05 peab kõnet RBA juht Glenn Stevens. Suure tõenäosusega mainib ka Stevens AUD-i liigset tugevust. Kui aga RBA juht peaks vihjama võimalikule intressikärpele, võib AUD-i nõrgenemine saada täiendavat hoogu.

Copyright

Admiral Markets